Реформування у сфері реєстрації права власності на нерухоме майно
З 1 січня 2012 року вступає в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 р. № 703, якою затверджено порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Відповідно до вказаної постанови будуть існувати нові правила реєстрації нерухомості, а саме: видавати довідки, посвідчувати угоди, проводити реєстрацію права власності буде нова структура при Міністерстві юстиції – Укрдержреєстр.
Для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно заявник подає органові державної реєстрації прав документи:
- заяву про державну реєстрацію;
- документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний номер;
- правовстановлюючий документ на об’єкт нерухомості (договір, свідоцтво про право власності, рішення суду);
- технічний паспорт (крім випадків, коли правовстановлюючий документ виданий чи посвідчений нотаріусом);
- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
- документ про сплату державного мита.
Державна реєстрація права власності на нерухоме майно проводитиметься у строк, що не перевищує 14 робочих днів з моменту прийняття заяви.
За результатами розгляду заяви та документів державний реєстратор відкриває розділ у Державному реєстрі прав, реєстраційну справу, присвоює реєстраційний номер такому об’єкту та вносить записи до Державного реєстру прав.
Укрдержреєстр наступного дня з моменту прийняття рішення про державну реєстрацію видає або надсилає рекомендованим листом заявникові витяг з Державного реєстру прав разом з документами, що подавалися заявником.
Функції БТІ обмежаться лише первинною інвентаризацією об’єктів нерухомості – при вводі нового об’єкта в експлуатацію, а це означає, що при наступних угодах купівлі-продажу, дарування, переплануванні – в БТІ за проведенням повторної інвентаризації немає необхідності звертатись.
Згідно нового порядку, спілкування з чиновниками буде зведене до мінімуму. Документи будуть подаватись по принципу єдиного вікна, а інженер не повинен виїжджати на огляд квартири. Цей порядок суттєво полегшить життя споживачів, оскільки скоротиться вся процедура реєстрації права власності та не процвітатиме корупція.
|